logo-samandehi

قوانین انجمن:
  • سرقت ادبی ممنوع
  • هر شاعر می تواند هر هفته یک شعر درج نماید. اشعار در پایان هفته توسط مدیران بررسی و تایید می گردد.
  • از ارسال تاپیک و کامنت موهن جداً خودداری نمایید و از نقد غیر تخصصی و احساسی بپرهیزید.
  • به جای درج پاسخ های کوتاهی مانند «زیبا بود» ، از گزینه ی «تشکر» استفاده نمایید.

آخرین موضوع ها: --- دعوت به همکاری در مدیریت --- آغاز فعالیت کانال تلگرام انجمن شاعران جوان --- آغاز فعالیت صفحه ی رسمی اینستگرام انجمن شاعران جوان --- ثبت اشعار اعضای انجمن در سامانه ثبت وزارت ارشاد --- جلسه حضوری کارگاه تخصصی غزلترانه --- گزارش دومین عصر شعر ۳۱ تیرماه ۹۵ --- مسابقه فیلم نامه نویسی ---

نظرسنجی: در جلسات كارگاه شعر تركي شركت
خواهم كرد
نخواهم كرد
[نمایش نتایج]

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مهم؛فراخوان كاربران ترك انجمن
۹۲/۱۱/۱۱, (۰۴:۳۲ صبح)
ارسال: #1
مهم؛فراخوان كاربران ترك انجمن
يئر تاپانمادئم و دئديم ائله بو انجمن ده تاپيكي آچئم، من سؤزي بير سري ديرم حالا نهايت ايكي سري،اصلا تعارف اهلي ده ييرم.

بوكي قولاخ وئره سيز ئؤزؤز بيلرسيز و بوكي قولاخ وئرميه سيز گينه ئوزؤز بيلرسيز.من ايستيرم اليزدن ياپئشام بو كي غروروز ايجازه وئرميه يا حالئز اولميه گينه ئؤزؤزه مربوط دي.

خوب من ايستيرم نوحه يازان قردشيميزه تاي سيزده اوننان يؤز برابر قشه تر يازاسئز من ده گلم سؤال سوروشام سيزدن،ئؤرگه شم.

گئره بيلدئخلارئمئزي بير بيريميزه ئورگه داخ

هاردان ئؤرگه ده جاغوخ وقتي هيسات بيلميروخ!
منيم ايمضام وار
و ايمضام دا بير لينك
ايندي او لينك ده هر شي فعلا حاضير ده يير ولي آرام آرام وخت ائله دئخجان يازئرام.

سيز يا گئره بير سازئ آلاسئز اليزه و استعداد ذاتي نن چالاسئز بدون اينكي بيله سيز نه چالئرسئز!
يا دا گئره نوت لارئن و قوانينين بيله سيز و بيله سيز كي نمنه چالئرسئز و حتماً كي ايكيمينجي ياخچئ دي و اثر هنري آدلانا بيلر.

البته بو سؤزلري كي دييرم دليلي وار، خوب من او كاراگاهي، تورك اوشاخلاردان ئؤتور آشمئشام!
ولي خوب نئچه نفريز اورانئ الان ازبر سيز!؟
نئچه نفريزدن الان سؤال سوروشولسا جواب وئره بيلرسيز!؟
اصلا نئچه نفريز اورا باش وئرمئسئز و تاپيك لرينين فقط عنوانئن اوخوموسوز!؟

خوب گئره قبول ائليه سيز بو ايشلر كيم نن ئؤتوردي؟
آيا من پول ايستيرم سيزدن!؟
يا سيز من نن پول ايستيرسيز!؟
يا نيه گئره وختيمي بوردا قويام!؟
يا نيه گئره وختي زي بوردا قوياسئز!؟

حتماً كي بؤيؤه دليليم وار و حتماً كي بؤيؤه دليليز وار، ولي وقتي ميللت سايماسا دا نه دليليم اولا بيلر ايدامه وئرماغئنا!؟ و ايه سيزين بؤيؤه دليليز اولماسا داها نه دليلي وار بوردا اولاسئز گئدين گيم اوينيين و باشئزئ قاتئن!
يا اوجور ده يير؟

بو سؤزلري ديه جادئم و مخاطبيم كل بورانئن تؤرك شاعيرلري دي. ايندي ايستر فارس شعرينده اوستاد اولالار يا فقط توركي يازلار.

بونو دا دييم كي بيزلر عادت ائله ميشوخ محيطينن همرنگ اولاخ. بو محيط ده اصلا تند مزاج آدام يوخدي هامئ مهربان دي و صميمي و ميات اولار بيرين اينجيتمه سين. و چوختر تشكر ائلر و سپاس و درود.
آمما من اوجور ده ييرم!
منيم ديليم آجئ دي و رك و صاف ،آمما اوره ياندئران و ساده خيدمت ائلين.
گؤراخ نقدر بو فرصت دن استفاده ائليروخ.
اصلا ده بئل بازار يوخدو منه گؤردؤز هيسادا چپ دؤشدؤم داها گلمه ديم.

بير سري گلين تكليفيمزي مشخص ائلياخ منده مشخص ائلييم گؤرؤم بوردا ارزيشي وار قالام!؟
يا سيز! ارزيشي وار قالاسئز؟

وقتي بير شئ ئؤرگدنميه جاغام و وقتي بير شي ئؤرگه دنميه جاخسئز نيه علاف اولاخ!؟
هان!؟

اينديه جان بير نفر اولمييب گله ديه آغا فيلان تاپيك ده كارگاهداكئن دييرم من باياتئ نئ بيلمه ديم يا گرايلئ ني،وقتي هئش كيم سوروشمور يانئ يا باشارئر يادا هئش ديبينن اوخومور دا يا هيسادئن باشا دؤشمور و اوتانئر سوروشسون!

ايه باشارئر خوب بورداكئلارئن هامئسئنئن حس و نبوغ شاعيري سي وار،يوللارئن دا ياواش ياواش ئؤرگه شيروخ پس نيه ايبله وختي آللاه ريضاسي ايكي ميصرع اصولي شعر يازئلمييب دي!؟

ايه ده باشارمئر و علاقه سي وار كي وار و بوجور شعر يازئر نيه ايسته مير ئؤرگه شه!؟

بو بيردانا عجيب پارادوكس دي

هئش دودان تكليفيميز مشخص دي ئؤزؤموزؤنن!؟

من ائليه بيلرم ديم سپاس و بركاننا و آفرين! و اولام خوش اخلاق
ولي ديه بيلمرم! و ائليه بيلمرم

درك ائليين احساس مسؤليت ائليرم و درك ائليين كي بو وقت لر داها اله گلمز.

ايه واقعاً بو پروژه ده وارسئز! اعلام موجوديت ائليين،آخي كارگاه بوجور اولمازكي، ائله بير نفر يازا بير نفر اوخيه، نه سؤال نه جواب نه تمرين نه هيسات! يوخ كي ايه سؤزؤز وار مؤشكؤل وار ديين بلكه حل ائله دوخ، يوخكي ايه ايسته ميرسيز عوض اولاسئز منه بورا ايش وئرمز داها من تكليفيمي بؤلؤم!

والسلام و عليكم.

نويسندگان و شاعران جوان ترك شما را نصيحت می كنم به نوشتن به زبان غنی و غالب تركی و اگر می خواهيد به زبان ديگر بنويسيد در وهله نخست اهميت را به زبان خود دهيد كه غنا و عظمت وصف ناپذيری دارد."نوايی"

کارگاه عروض شعر ترکی
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط راستین ، رقیه علیپور ، افروز جهاندیده ، Yapraq ، احمد نثري ، ارمغان ، پـــــرواز(محراب همتی) ، اسدصفایی ، آدار ، مریم بانو ، بانوی مهتاب ، Suyla ، پیک آذر ، مهرناز ، فرهاد گل ، نرگس یاری
۹۲/۱۱/۱۲, (۰۹:۰۲ صبح)
ارسال: #2
RE: مهم؛فراخوان كاربران ترك انجمن
درود جناب تبریزی گرامی

من ترک قشقایی هستم از زبان ترکی اصیل دور افتادم . زبانمان با همان غنا و اصالت سابق کم کم فراموش میشه .خیلی علاقه دارم که ترکی نوشتن رو یاد بگیرم .
اگر در کارگاه اموزش ترکی جایی برای یادگیری بنده هست مشتاقانه منتظر شروع کارگاه هستم .ترکی قشقایی ما با ترک تبریزی تفاوت های زیادی داره مخصوصا در تلفظ کلمات . به سختی تونستم فراخوان شما رو بخونم و متوجه مفهوم کلمات بشم .
از صمیم قلب براتون آرزوی موفقیت می کنم .
زنده باد

کو لغت نامه ای که معنا کند
زن را
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط احمد نثري ، ارمغان ، پـــــرواز(محراب همتی) ، رقیه علیپور ، طاهر تبريزی ، اسدصفایی ، بانوی مهتاب ، توحید دومان ، فرهاد گل
۹۲/۱۱/۱۲, (۰۳:۴۳ عصر) (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹۲/۱۱/۱۲ (۰۴:۱۹ عصر)، توسط پـــــرواز(محراب همتی).)
ارسال: #3
درود جناب آقای تبریزی

بنده خوشحالم که شما چنین فراخوانی رو ترتیب دادین اما راستش رو بخواین بنده نتونستم بخونم و متوجه نشدم که چی نوشتین
اما 2 نکته ی اساسی رو برای شما و دوستان یاد آوری می کنم که امیدوارم همیشه به خاطر داشته باشیم .

1 - به نژاد خالص و اصیل ایرانی این بخش از ملت سرافراز سرزمن مان "آذری " اطلاق می شود نه " ترک" و سرزمین زیر سکونتشان هم " آذرآبادگان" نامیده می شود که امروزه همان آذربایگان یا آذربایجان نامیده می شود هر چند اکنون در جای جای ایران هم پراکنده گی دارند و هزاران سال سابقه ی سکونت دارند و " ترک" هم به هم میهنان مهاجری اطلاق می شود که چند صد سال پیش از سرزمین های دیگری همچون ، آسیای مرکزی وارد ایرن شده و کمی هم اختلاط یافته اند و آنچه مهم و افتخار ماست یکپارچگی و همدلی تمامی اقوام و شهروندان ایرانی ست که همیشه الگوی ملت ها بوده اند در ایجاد فرهنگ و تمدن .

2- زبان اصیل آذری و یا ترکی با حروف فارسی نوشته نمی شود بلکه خود دارای حروف ادبی ویژه است و تحت هیچ شرایطی نمی توان با معیارهای زبان فارسی آن را سنجید و یا بکار برد زیرا موجب تمسخر از سوی افراد نا آگاه می شود زیرا این گونه افراد زبان خود را معیار سنجش قرار می دهند و بخوبی در نمی یابند که آن هم زبان و مقوله و معیار دیگری ست و اشتراک زیادی با فارسی ندارد ، حال آن که قواعد آن با زبان انگلیسی مشابه است .

نوشتن زبان ترکی با حروف فارسی درست شبیه نوشتین " انگلیسی به صورت فینگلیش " است که امروزه بین ما ایرانی ها همه گیر شده بطور مثال " salam" .

با سپاس فراوان

تقدیم به معصومیت روح پـدرم
که خطا و سهل انگاری شان را
تا همیشه جا گذاشتند داغ ِ داغ
جای پر از خالی و معصوم اش

http://as5.asset.aparat.com/aparat-video..._a387e.mp4
 سپاس شده توسط طاهر تبريزی ، احمد نثري ، رقیه علیپور ، اسدصفایی ، بانوی مهتاب ، فرهاد گل
۹۲/۱۱/۱۲, (۰۴:۲۱ عصر) (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹۲/۱۱/۱۲ (۰۴:۴۸ عصر)، توسط طاهر تبريزی.)
ارسال: #4
نقل قول: درود جناب تبریزی گرامی

من ترک قشقایی هستم از زبان ترکی اصیل دور افتادم . زبانمان با همان غنا و اصالت سابق کم کم فراموش میشه .خیلی علاقه دارم که ترکی نوشتن رو یاد بگیرم .
اگر در کارگاه اموزش ترکی جایی برای یادگیری بنده هست مشتاقانه منتظر شروع کارگاه هستم .ترکی قشقایی ما با ترک تبریزی تفاوت های زیادی داره مخصوصا در تلفظ کلمات . به سختی تونستم فراخوان شما رو بخونم و متوجه مفهوم کلمات بشم .
از صمیم قلب براتون آرزوی موفقیت می کنم .
زنده باد

سلام
به عنوان نفر اول خوش اومديد
ساير دوستان هم بصرف با تشكر يا رأي دادن اعلام آمادگي نكنن لطفاً،دقيقا مطالبشون رو اينجا بنويسن تا موارد رو هماهنگ كنيم.

اولا كمي توضيحات بدم در مورد كارگاه كه هم براي شما مفيد واقع بشه و هم براي ساير دوستان
هدف اصلي اون كارگاه ياد دادن فنون شعر سرايي تركي هست.براي اين كار باطبع پيش نيازهايي لازم هست كه يكيش و در واقع اصلي ترينش آموزش زبان اون شعر هست.

اگر قصد داريد به تركي شعر بگيد خوب زبانش رو هم بايد دقيق ياد بگيريد ولي اگر نه فقط مي خوايد زبانش رو ياد بگيريد خوب شما در واقع فقط مرحله اول رو ياد مي گيريد.

وقتي بريد به اين لينك
کارگاه عروض شعر ترکی

در حال حاضر 7 تا تاپيك مي بينيد.
اين تاپيك ها هر كدوم يك بحث مجزا هستن.
در ادامه، بعضي تاپيك هاي ديگه هم ايجاد خواهند شد.
مطالب زنجير وار هستند و اگه كسي مي خواد ياد بگيره بايد به ترتيب درست تاپيك ها رو باز بكنه و بخونه،براي همين من در عناوين تاپيك ها شماره گذاشتم.

مثلا
(1)فنون و عروض شعر تركي(چگونه يك شاعر بزرگ شوم!)
(2)مقدمات دستور و زبان : درس اول
...

تاپيك هاي اصلي يك متكلم داره اونم منم.براي اينكه مشكلي بوجود نياد.و نظم بر هم نخوره.
اما در ادامه براي هر تاپيك اصلي يك تاپيك كارگاه باز مي كنيم.
به طور نمونه تاپيك فرعي تاپيك مقدمات دستور و زبان عنوانش به اين شكل خواهد شد:

كارگاه مقدمات دستور و زبان

من ميام و تو تاپيك اصلي درس رو ميدم.دوستاني كه قراره ياد بگيرن ميرن در عرض يك بازه زماني از قبل تعريف شده مطالب رو مي خونن. اگه هركسي اشكالي داشته باشه تشريف مي بره تو تاپيك كارگاه اون بحث، سؤالش رو مي پرسه و جوابش رو مي گيره.و بعد من در تاپيك كارگاه اون بحث ميام به دوستان يا تمرين ميدم يا سؤال مي پرسم.يه نوع امتحان.
و همين طور ادامه پيدا مي كنه.

كارگاه ها گاهاً‌ ممكنه مجزا از هم باشن.و قرار نيست كه همه دوستان تو همه كارگاه ها شركت كنن،مثلا كارگاه شعر هجا به اين شكل خواهد بود كه؛

وقتي با فلان قالب آشنا شديم.من ميام و ميگم يك هفته فرصت داريد تا به فلان قالب يك شعر بگيد.و شعراتونن رو اونجا ارسال مي كنيد.در واقع بيشتر تمركز روي اصول و قوانين هست تا محتواي اثر.چون دوستان اكثراً مشكلشون اولي هست.

خوب اين مطالبي كه گفتم بيشتر كلي بود تا پاسخ نقل قول شما،
در مورد شخص خود شما هم خوب من به زبان محاوره نوشتم براي همين شما نتونستيد بخونيد.آموزش ديگه هيچ وقت به زبان محاوره نيست! يك زبان واحد هست.اونجا ديگه مسائل ريزي رو بايد رعايت كنيم كه اينجا موقع حرف زدن رعايت نمي كنيم.

شما اگه دوست داريد فقط زبان رو ياد بگيريد البته و با كمال ميل.ولي اگه بعدا بخوايد شعر بگيد يا ذوقتون رو تو اين زبان امتحان كنيد مسائلي هست كه الان نميشه در موردش حرف زد.

من دستور و زبان تركي آذربايجاني رو ياد مي دم.ولي 90 درصد در كلمات و قواعد با بقيه شاخه ها مشترك هستن.حالا فرقي نمي كنه تركي قشقايي،تركي جاغتاي(اوزبكي)،تركي آنادولو(تركيه) يا ...

اگه بخوايد شعر بگيد تركي قشقايي چيزي بين تركي آذربايجاني و تركي اوزبكي هست.ولي بدون شك مي تونيد اشعار تركي آذربايجاني رو بفهميد همون طور كه من ميتونم تركي قشقايي و اوزبكي رو بفهمم.

مثلا اين يه نوع شعر تركي قشقايي هست:

بیر کیشی نینگ بیر گونی ایپ واریدێ
اُباسێ رنگرزدَن چُوخ آرالیدێ

سِیردێ گئدَه ایپلَرینێ بُویادا
یُولا دﯙشدێ رنگرز اﺆینَه پیادا

ببينيد بعضي از اين كلمات فارسي يا عربي هستن كه بالاخره وارد شدن.
بيشتر كلمات بين همه شاخه هاي تركي مشتركن تو اين شعر؛بير،كيشي،گون،ايپ،وار،اوبا،چوخ،آرالي

اگه دقت كنيد تنها فرق اين شاخه (تركي قشقايي)تو اين شعر با تركي آذربايجاني فقط تو پسوند "نينگ" هست. تو تركي آذربايجاني به جاي،"نينگ"،"نين" مي گن.در واقع "گ" رو حذف كردن.

تو تركي جاغتاي هم عين شما مي گن.

اينا رو توضيح دادم كه بدونيد يكي از شاخه ها رو خوب و اصولي ياد بگيريد مابقي عين هم هستن.

+
پس من هماهنگي ها رو اينجا انجام ميدم.
دوستان بايد بگن تو كدوم زمينه(زبان{دستور يا لغت}،شعر مدرن،شعر هجا،شعر عروضي و يا همش يا چنتاش) مي خوان ياد بگيرن،اينجا ثبت نام مي كنن و من وقتي درس رو دادم اينجا اطلاعيه ميدم و بعد ،تاپيك هاي كارگاه رو باز مي كنيم و دوستان سوال داشتن اونجا مي پرسن و بعد امتحان و ادامه...

نقل قول: درود جناب آقای تبریزی

بنده خوشحالم که شما چنین فراخوانی رو ترتیب دادین اما راستش رو بخواین بنده نتونستم بخونم و متوجه نشدم که چی نوشتین
اما 2 نکته ی اساسی رو برای شما و دوستان یاد آوری می کنم که امیدوارم همیشه به خاطر داشته باشیم .

1 - به نژاد خالص و اصیل ایرانی این بخش از ملت سرافراز سرزمن مان "آذری " اطلاق می شود نه " ترک" و سرزمین زیر سکونتشان هم " آذرآبادگان" نامیده می شود که امروزه همان آذربایگان یا آذربایجان نامیده می شود هر چند اکنون در جای جای ایران هم پراکنده گی دارند و هزاران سال سابقه ی سکونت دارند و " ترک" هم به هم میهنان مهاجری اطلاق می شود که چند صد سال پیش از سرزمین های دیگری همچون ، آسیای مرکزی وارد ایرن شده و کمی هم اختلاط یافته اند و آنچه مهم و افتخار ماست یکپارچگی و همدلی تمامی اقوام و شهروندان ایرانی ست که همیشه الگوی ملت ها بوده اند در ایجاد فرهنگ و تمدن .

2- زبان اصیل آذری و یا ترکی با حروف فارسی نوشته نمی شود بلکه خود دارای حروف ادبی ویژه است و تحت هیچ شرایطی نمی توان با معیارهای زبان فارسی آن را سنجید و یا بکار برد زیرا موجب تمسخر از سوی افراد نا آگاه می شود زیرا این گونه افراد زبان خود را معیار سنجش قرار می دهند و بخوبی در نمی یابند که آن هم زبان و مقوله و معیار دیگری ست و اشتراک زیادی با فارسی ندارد ، حال آن که قواعد آن با زبان انگلیسی مشابه است .

نوشتن زبان ترکی با حروف فارسی درست شبیه نوشتین " انگلیسی به صورت فینگلیش " است که امروزه بین ما ایرانی ها همه گیر شده بطور مثال " salam" .

با سپاس فراوان

با سلام و ممنون كه وقت گذاشتيد.
خلاصه مطالب رو دوباره به زبان فارسي در پست سوم توضيح دادم.قرار هست كارگاه باز كنيم(البته قبلا باز شده و مديران زحمتش رو كشيدن) قراره كارگاه واقعي بشه نه اينكه فقط من بنويسم و من بخونم! قرار هست با هم ياد بديم و باهم ياد بگيريم.

خوب شماره 1 كه يك موضوع ناربط به تاپيك و فراخوان ما هست.و پروندش باز نشده مختومه هست.
در مورد شماره 2 هم اگه در جلسات شركت كنيد انشاء الله با كمك همديگه بيشتر ياد خواهيم گرفت.

نويسندگان و شاعران جوان ترك شما را نصيحت می كنم به نوشتن به زبان غنی و غالب تركی و اگر می خواهيد به زبان ديگر بنويسيد در وهله نخست اهميت را به زبان خود دهيد كه غنا و عظمت وصف ناپذيری دارد."نوايی"

کارگاه عروض شعر ترکی
 سپاس شده توسط احمد نثري ، رقیه علیپور ، اسدصفایی ، بانوی مهتاب ، فرهاد گل
۹۲/۱۱/۱۴, (۰۳:۱۱ صبح)
ارسال: #5
سلام
ساغولون زحمت لریزه خاطیر
کارگاهین تمام مطالبین آزدان چوخدان اوخوموشام، خصوصا مقدمات دستور و زبان یازیلاریز چوخ چوخ چوخ دردیمه ده یدی، نرم افزار و دیکشنری لر ده همچنین (البته جدیدا لینک دانلود لاری مشکل تاپیپ قاباخجا یئندیرمخ اولوردی ایندی اولمور) هامیسیندا دا ایستیرم شرکت ائلییم فقط بیر مسئله وار اودا بو کی من شاعر ده ییرم شعر ده دئیه بیلمیرم، اما ایستیرم اصولون اورگشم و روان اوخویا بیلم تورکی شعرلری، بونا گوره ده سوال سوروشموردوم اما مطالبی کامل اوخوردوم.
ساغولون

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم أخرجنی من ظلمات الوهم، و أکرمنی بنور الفهم، اللهم افتح علینا أبواب رحمتک، و انشر علینا خزائن علومک
 سپاس شده توسط رقیه علیپور ، افروز جهاندیده ، اسدصفایی ، طاهر تبريزی ، بانوی مهتاب ، فرهاد گل
۹۲/۱۱/۱۴, (۱۰:۴۰ صبح)
ارسال: #6
سلام
من تازه وارد گارگاه شدم پس حق بدین بهم مث لاکپشتها بیام جلو،دارم به ترتیب تایپکهارو میخونم تا اصولی بیام جلو.تشکر میکنم از این اقدام زیباتون.
شاد باشید

لمس باران حضورت
در برابر سیل عاشقانه هایم
عددی نیست.
آبروی ابرها را نبر...!Heart
 سپاس شده توسط افروز جهاندیده ، اسدصفایی ، طاهر تبريزی ، بانوی مهتاب ، فرهاد گل
۹۲/۱۱/۱۴, (۰۱:۳۵ عصر)
ارسال: #7
salam
tahir tabrizi
seviniram ki giratli harakat bashlamisan . va garak diyamki bo ishda o gadar ki vaght olsa yaninda varikh
...
ama garak boni arz eliyam ki
siz kargahi bashliasiz va hech kasi taniyib ya khabar lamiasiz
o kargaha bir nafar bash vor maz
siz ela galdiz doz dozona geddiz kargah vor dos
ozo yazdiz va ozoz okhodoz
na bir davat na bir farakhan
pas bela olma yakhji dayil
borda yazdikhlarizi da okhodom boton gilaya va savashidi
agar istiyasan gashah bir kargah bashliyakh va oshakhlar galib ondan bir sheylar oyranalar
avalda garah necha matlabi arz eliam
biz sizi modire bakhsh shere turki va karagah adabiate turki eliarok
sizda bo kargahda yuldashlar komaklinan
ishizi bashlayin
ayri bir shkhsi sayta ya webloglara link vermayin
matlabi gatirin boraya gondarin ta sizin kargahiz shologtar olson
matalibi gissa gissa ersal eliyin ki okhuyanlari yormasin
sandan bonajora ki turk elina chalishisan gadrdanlig eliyiram
va tari dan bu yolda komaklik istiyiram
var olasan
................................................................................​...................

سلام طاهر عزیز
خوشحالم که زحمت میکشی فعالیتهای مفیدی در زمینه ی ادبیات ترکی و شعر ترکی در انجمن انجام میدی
و از همه ی دوستان ترک زبان صمیمانه میخوام که در این کارگاهها و بخش شعر ترکی حضور جدی داشته باشند
در زمینه کارگاهی که فرمودید باید عرض کنم که مشتاقانه در انتظار آموختن هستیم و میخواهیم آنچه را که کسی به ما نیاموخته است را خودمان با کمک هم بیاموزیم .
فقط ذکر چند نکته رو لازم میدونم
برای پر بارتر شدن این بخش و همچنین رعایت قوانین انجمن لازم هست که ابتدا دوستان رو با خبر کنید از آنهائی که از این کار گاه بی اطلاع هستند دعوت کنید از دوستان صاحب قلم و اساتیدی که میتوانند مفید باشند در خواست همکاری نمائید
در مورد مواردی هم که ذکر کردید بهتر است از منابع بسیار معتبر و قابل اعتماد استفاده کنید . تا در آینده دچار مشکلات دیگری نباشیم
موفق باشید

هدف های کوچک در مقابل هدف های بزرگ دیده نمیشوند
ما هدف بزرگتری داریم
 سپاس شده توسط پـــــرواز(محراب همتی) ، رقیه علیپور ، طاهر تبريزی ، افروز جهاندیده ، فرهاد گل
۹۲/۱۱/۱۴, (۰۳:۴۰ عصر) (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹۲/۱۱/۱۴ (۰۵:۰۱ عصر)، توسط طاهر تبريزی.)
ارسال: #8
نقل قول: سلام
ساغولون زحمت لریزه خاطیر
کارگاهین تمام مطالبین آزدان چوخدان اوخوموشام، خصوصا مقدمات دستور و زبان یازیلاریز چوخ چوخ چوخ دردیمه ده یدی، نرم افزار و دیکشنری لر ده همچنین (البته جدیدا لینک دانلود لاری مشکل تاپیپ قاباخجا یئندیرمخ اولوردی ایندی اولمور) هامیسیندا دا ایستیرم شرکت ائلییم فقط بیر مسئله وار اودا بو کی من شاعر ده ییرم شعر ده دئیه بیلمیرم، اما ایستیرم اصولون اورگشم و روان اوخویا بیلم تورکی شعرلری، بونا گوره ده سوال سوروشموردوم اما مطالبی کامل اوخوردوم.
ساغولون

سلام

متأسفانه دائمي آپلود سنتر دائمي مؤشكؤل دي ،آما چالئشارام ياخچئ بير اپلود سنتر تاپام و لينك لري هر نئچه سري دن بير آپديت ائلرم.

پس سيزي 2 مينجي نفر.

من تازه وارد گارگاه شدم پس حق بدین بهم مث لاکپشتها بیام جلو،دارم به ترتیب تایپکهارو میخونم تا اصولی بیام جلو.تشکر میکنم از این اقدام زیباتون.
شاد باشید

سلام
مطالب رو طوري نوشتم كه همين طوري به طور سند باقي بمونه.
ولي اگه قرار باشه با دوستان هماهنگ كنم من مي گم كي و از كجا تا كجا رو بخونيد تا نه مطالب رو قاتي كنيد و نه خسته كننده باشه

پس شما هم نفر سوم

نقل قول: سلام طاهر عزیز
خوشحالم که زحمت میکشی فعالیتهای مفیدی در زمینه ی ادبیات ترکی و شعر ترکی در انجمن انجام میدی
و از همه ی دوستان ترک زبان صمیمانه میخوام که در این کارگاهها و بخش شعر ترکی حضور جدی داشته باشند
در زمینه کارگاهی که فرمودید باید عرض کنم که مشتاقانه در انتظار آموختن هستیم و میخواهیم آنچه را که کسی به ما نیاموخته است را خودمان با کمک هم بیاموزیم .
فقط ذکر چند نکته رو لازم میدونم
برای پر بارتر شدن این بخش و همچنین رعایت قوانین انجمن لازم هست که ابتدا دوستان رو با خبر کنید از آنهائی که از این کار گاه بی اطلاع هستند دعوت کنید از دوستان صاحب قلم و اساتیدی که میتوانند مفید باشند در خواست همکاری نمائید
در مورد مواردی هم که ذکر کردید بهتر است از منابع بسیار معتبر و قابل اعتماد استفاده کنید . تا در آینده دچار مشکلات دیگری نباشیم
موفق باشید

سلام
من همه كاربران اينجا رو نمي شناسم.پس زحمت اطلاع رساني با شما و بقيه دوستان.
در مورد منابع نگراني وجود نخواهد داشت.
سيز اولدوز دؤردؤنجؤ نفر

+
جناب parvaz !
شما رو به عنوان نفر پنجم حساب كنم؟

کارگاه عروض شعر ترکی
 سپاس شده توسط پـــــرواز(محراب همتی) ، احمد نثري ، رقیه علیپور ، افروز جهاندیده ، Yapraq ، بانوی مهتاب ، گون آیدین ، فرهاد گل
۹۲/۱۱/۱۴, (۰۵:۰۷ عصر)
ارسال: #9
درود جناب تبریزی عزیز

برای تمامی دوستانم در این راه آرزوی سلامتی و موفقیت می کنم و بنده با عرض شرمندگی و عیلرغم میل باطنی از مشارکت معذور خواهم بود .

چوخ ساغ اولون دوستلار .

تقدیم به معصومیت روح پـدرم
که خطا و سهل انگاری شان را
تا همیشه جا گذاشتند داغ ِ داغ
جای پر از خالی و معصوم اش

http://as5.asset.aparat.com/aparat-video..._a387e.mp4
 سپاس شده توسط احمد نثري ، رقیه علیپور ، طاهر تبريزی ، افروز جهاندیده ، بانوی مهتاب ، گون آیدین ، فرهاد گل
۹۲/۱۱/۱۵, (۰۷:۱۶ عصر)
ارسال: #10
سلام
من هم دوس دارم یاد بگیرم اما نمیدونم چجوری با چه ترتیبی و از کجا
من وارام بو یولدا

در وصل هم زعشق تو ای گل در اتشم
عاشق نمیشوی که ببینی چه میکشم
با عقل اب عشق به یک جو نمیرود
دیوانه من که ساخته از اب و اتشم
 سپاس شده توسط طاهر تبريزی ، رقیه علیپور ، بانوی مهتاب ، گون آیدین ، فرهاد گل
۹۲/۱۱/۱۶, (۱۲:۵۴ صبح) (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹۲/۱۱/۱۶ (۱۲:۵۶ صبح)، توسط طاهر تبريزی.)
ارسال: #11
من هم دوس دارم یاد بگیرم اما نمیدونم چجوری با چه ترتیبی و از کجا
من وارام بو یولدا
سلام
مشكلي نداره،وقتي نفرات رو تثبيت كرديم،جزئياتش رو همينجا از قبل مي گم.

سيز اولدوز بئشينجي نفر

کارگاه عروض شعر ترکی
 سپاس شده توسط افروز جهاندیده ، بانوی مهتاب ، رقیه علیپور ، گون آیدین ، فرهاد گل
۹۲/۱۱/۲۴, (۰۱:۳۶ صبح)
ارسال: #12
(۹۲/۱۱/۱۴ (۰۳:۴۰ عصر))طاهر تبريزی نوشته شده توسط:  سلام

متأسفانه دائمي آپلود سنتر دائمي مؤشكؤل دي ،آما چالئشارام ياخچئ بير اپلود سنتر تاپام و لينك لري هر نئچه سري دن بير آپديت ائلرم.

پس سيزي 2 مينجي نفر.

بو یاخچی آپلود سنتر دی:

http://www.adrive.com

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم أخرجنی من ظلمات الوهم، و أکرمنی بنور الفهم، اللهم افتح علینا أبواب رحمتک، و انشر علینا خزائن علومک
 سپاس شده توسط افروز جهاندیده ، رقیه علیپور ، طاهر تبريزی ، گون آیدین ، فرهاد گل
۹۲/۱۱/۲۸, (۰۳:۱۰ صبح)
ارسال: #13
سلام جناب تبریزی عزیز
من هم نفر ششم با کمال میل میخوام به زبان شیرین خودم هم بنویسم و دوست دارم یاد بگیرم .
ممنونم ازتون .

من همان بانوی مهتاب توام
که هر شب مست و غزل خوان
تا اوج آسمان ها پرواز میکنم
با ستارگان دست به دامان مهتاب میشوم
و برای دیدنت لحظه شماری میکنم
طلوع کن ای مرد آفتابی
گرمی بخش روزهای سرد زندگیم .
 سپاس شده توسط رقیه علیپور ، گون آیدین ، فرهاد گل
۹۲/۱۱/۲۸, (۰۳:۱۱ صبح)
ارسال: #14
تعداد شركت كننده ها خيلي كمه!
انتظار مي رفت لااقل دوستان ترك انجمن مشاركت داشته باشن
مخصوصا دوستاني كه علاقه دارن و اين فرصت رو تا حالا نداشتن!
و دوستاني كه انتظار دارن شعراشون رو به دقت نقد كنم.
اين بهترين فرصته براي همه ما.

++++++

تعداد اعضا اگه حداقل به 10 نفر نرسه جلسات رو تشكيل نميدم.

کارگاه عروض شعر ترکی
 سپاس شده توسط بانوی مهتاب ، Yapraq ، رقیه علیپور ، گون آیدین ، فرهاد گل
۹۲/۱۱/۲۹, (۱۲:۱۷ صبح)
ارسال: #15
سلام جناب تبریزی عزیز
من هم نفر ششم با کمال میل میخوام به زبان شیرین خودم هم بنویسم و دوست دارم یاد بگیرم .
ممنونم ازتون .

من همان بانوی مهتاب توام
که هر شب مست و غزل خوان
تا اوج آسمان ها پرواز میکنم
با ستارگان دست به دامان مهتاب میشوم
و برای دیدنت لحظه شماری میکنم
طلوع کن ای مرد آفتابی
گرمی بخش روزهای سرد زندگیم .
 سپاس شده توسط طاهر تبريزی ، رقیه علیپور ، گون آیدین ، اسدصفایی ، فرهاد گل
۹۲/۱۲/۵, (۰۵:۵۲ عصر)
ارسال: #16
سلاملار و سایقیلار
تشککور زحمت لریزه گؤره
منده وارام

Füzuli zirvəli, Vaqif axarlı
Mənim Qorqud dilim, Ələsgər dilim
Ömrümün naxışı, bəxtimin xalı
Dadda, şirinlikdə bal, şəkər dilim
 سپاس شده توسط رقیه علیپور ، طاهر تبريزی ، بانوی مهتاب ، گون آیدین ، اسدصفایی ، فرهاد گل
۹۳/۶/۳۱, (۰۲:۴۹ صبح)
ارسال: #17
سلام
هامیزا یورولمیاسان دئیرم
من بیرآزجا ترکی ادبیاتینان باشم چخیر اما نه او حده کی اموزش وئرم بلکه اموزشه چوخلی نیازیم وار من تزه بو انجمنده عضو اولمیشام حتما منده وارام
یاشاسین انا دیلیمیز

یعقوب هم کلبه اش را ترک کرد
کجا مانده ای یوسفم...
 سپاس شده توسط اسدصفایی ، فرهاد گل
۹۳/۱۱/۱۹, (۰۸:۱۶ عصر)
ارسال: #18
منم دوست دارم یاد بگیرم خوشحال میشم کمکم کنین.
 سپاس شده توسط اسدصفایی ، فرهاد گل
۹۳/۱۱/۲۵, (۰۶:۱۷ عصر)
ارسال: #19
سلام استاد تبریزی!
چوخ چوخ تشکر ائلیرم بو گوزل ایشیزدن کی دوغوردان بیر گوزل ایده دیر!یورولمیاسیز!سعی ائلرم سیزین زحمت لریزدن کمال استفاده نی آپارام!یورولماسین استاد طاهر
ساغولون ساغ یاشیین

تورکجه دیل بیلن وطن داشلاریمیز و گؤجلی شاعیرلریمیز، انجمن شعر ترکی بخشینده سیزین یولوزو گؤزلییریک، عزیزان ترک زبان انجمن برای تشکیل تیم بررسی آثار ترکی به من محلق بشید
 سپاس شده توسط فرهاد گل
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

در گوگل محبوب کنید :