انشا

• این موضوع 5 پاسخ، 2 کاربر را دارد و آخرین بار در 4 سال، 6 ماه پیش بدست
    مشارکت کننده
    به‌روزرسانی شده است.
نمایش 5 پاسخ رشته ها
  • نویسنده
      مشارکت کننده

دلم گرفته از معلم از انشا
      که این انشای زیبا می کند حاشا
      دلم گرفت و اشک در چشمم جمع شد
      و ارزوی زیبای من پر پر شد
      کز محبت در حرفش پیدا نکردم
      عصبی بودم ولی غوغا نکردم!
      کاش می رفتم درون ان زمین
      تا نمی گشتم شرمنده این چنین

مشارکت کننده

سلام ایکاش حداقل نامتون رو در پروفایلتون مینوشتین تا بتونیم ارتباط بهتری با هم برقرار کنیم . و خدای نکرده در مخاطب قرار دادن شما بی ادبی رخ نده .به هر حال ؛ با توجه به اشعاری که از جنابعالی خوندم بنظرم میاد که شما در طنز سرایی استعداد داشته باشید . فکر نکنید طنز سرایی کم ارزشه .بر عکس .شعر طنز سراییدن کار هر شاعری نیست . و توانایی و ذوق زیادی و قدرتمندی میخواد که ظاهرا شما دارین . اگر خودتون هم به این نتیجه رسیدین که پیشنهاد میکنم در همین زمینه پیش برین .منتظر نظر شماهستم .موفق باشید یا علی

مشارکت کننده

ممنون از نظرتون

مشارکت کننده

سلام خانم زحمتکش .ممنون که پروفایلتون رو کامل کردین . نمی دونم چقدر با وزن شعر آشنایی دارین .اما خواهشمندم در این باره کمی مطالعه کنین یا اگر مایل بودین من براتون مطلب بذارم . اولین گام و مهمترین کاری که باید انجام بدین تا اشعارتون قابل ملاحظه بشن و مخاطب بتونه با شعر شما ارتباط برقرار کنه ، این است که از نظر وزن مشکل نداشته باشین . مثلا در مورد این شعرتون عرض میکنم :
      چون مصرع اول شما وزن مشخصی ندارد ، مصرع دوم شما را ملاک قرار میدهیم و وزنش را میگیریم ؛
      که این ان شا ی زی با می ک ند حا شا
      ^ – – – ^ – – – ^ – – –
      ^ ( نماد صدای کوتاه )
      – ( نماد صدای کشیده )
      وزن عروضی = مفاعیلن مفاعیلن مفاعیلن مفاعیلن
      حالا تمام مصاریع شعر باید بر همین وزن باشد .
      ببخشین اگر زیاده گویی کردم . چون خودتون خواسته بودین که نظر بدیم من جسارت کردم. منتظر نظر شما هستم .یاعلی

مشارکت کننده

ببخشین من یک مفاعیلن اضافه گذاشتم . وزن شعر شما سه تا مفاعیلن دارد . چون در این نسخه سایت امکان ویرایش نیست ممکن است اشتباهات تایپی زیاد باشد .

مشارکت کننده

ممنون که راهنماییم کردید
      البته این شعر بیشتر از روی اتفاقات واقعی نوشته شده تا طنز

نمایش 5 پاسخ رشته ها
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.